MONTİS750ML/EH/SS/NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI

MONTİS750ML/EH/SS/NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
Görsel 1
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Zeytinliğimizdeki ağaçlar, Kaz Dağlarına ve Ege Deniz’ine doğru eğimli olan yapısı ve bol rüzgar alan tepedeki konumu ile bu özelliklerden payını fazlası ile alıyor. “Montis” ismi de buradan geliyor. Latince olan kelime, dağdan, tepeden, zirveden anlamına geliyor. Bu yüzden Montis, hem zeytinliğin konum özelliklerini, hem de zeytinyağının eşsiz kalitesini simgeliyor.

Butik bir işletme olmamızın sağladığı en önemli avantaj da, “tek bahçe zeytinyağı” olarak tanımlanabilir. Kendi bahçemizden elde edilen zeytinyağı, başka bölgelerden gelen farklı karakter ve kalitedeki yağlarla karıştırılmadığı için, çok belirgin bir nefasete ve aromaya sahiptir. Diğerlerinden kolayca ayırdedilebilir. Aynen İskoçların single malt viskisi gibi! Montis Zeytinyağı bir “single yard olive oil”, yani tek bahçe zeytinyağıdır.

Zeytinliğimizdeki ağaçlar yaklaşık 80-100 yaşlarındadır. Delice denen, yabani şekilde yetişen zeytin ağaçlarının ehlileştirilmesi ile büyümüşlerdir. Olgun ağaçların meyvasından elde edilen zeytinyağı daha lezzetlidir. Odunsu yavan bir tat yerine, meyvemsi tadı, boğazı saran kıvamlı dokusu vardır.

TEK BAHÇE ZEYTİNYAĞI !

Diğer Özellikler
Stok KoduMON750
MarkaMONTİS
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.